Pomiary prędkości przepływu cieczy z przepływomierzem elektromagnetycznym

Właściwa prędkość przepływu cieczy może posiadać bardzo duże znaczenie w wielu procesach produkcyjnych, przetwórczych czy też w gospodarce komunalnej. W tym celu najczęściej stosowany jest niezawodny i dokładny przyrząd pomiarowy – to przepływomierz elektromagnetyczny.

Pomiary prędkości przepływu cieczy można prowadzić z użyciem różnego rodzaju sprzętu. Aktualnie najczęściej w tym przypadku wykorzystywany jest przepływomierz elektromagnetyczny, który pozwala na prowadzenie pomiarów wielu typów mediów.

Jakie zalety oferuje przepływomierz elektromagnetyczny?

Urządzenie takie jak przepływomierz elektromagnetyczny działa zgodnie z prawem Faradaya. Pozwala na prowadzenie pomiaru przepływu cieczy, w tym także prędkości przepływu wielu typów mediów. Jedną z najważniejszych zalet tego rodzaju przyrządów pomiarowych jest możliwość pomiaru cieczy niezależnie od jej gęstości, temperatury, ciśnienia, a także lepkości. Możliwe jest również prowadzenie pomiaru produktów, które posiadają wysoką koncentrację ciał stałych, na przykład mas, szlamów. Przepływomierze elektromagnetyczne umożliwiają też prowadzenie pomiarów bez spadków ciśnienia medium, cechują się wysoką dynamiką, długoterminową stabilnością, wysoką niezawodnością, a także dokładnością i powtarzalnością pomiarów. To czyni z nich najlepsze urządzenia pomiarowe do pomiaru przepływów.

Gdzie można zakupić przepływomierz elektromagnetyczny?

Obecnie przepływomierz elektromagnetyczny to urządzenie pomiarowe oferowane przez wielu dostawców. Do dyspozycji klientów jest szeroka gama produktów, które różnią się pomiędzy sobą swoimi danymi technicznymi, a także wersjami i średnicami pracy. Aktualne oferty na przyrządy pomiarowe tego typu można znaleźć także on-line. Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej słów typu „przepływomierz elektromagnetyczny” można zapoznać się szybko z różnymi ofertami w tej właśnie kategorii, a następnie wyselekcjonować najkorzystniejszą ofertę. Zamówienia na przepływomierze elektromagnetyczne można składać obecnie również przez internet.