Depilacja laserowa nóg. Kiedy warto się na nią zdecydować?

depilacja laserowa zabrze

Metoda depilacji laserowej jest obecnie bardzo dobrą alternatywą dla innych technik usuwania niechcianego owłosienia. Najczęściej depilacji laserem poddaje się nogi, ale również pachy czy okolice bikini. Kiedy warto wybrać się na laserowe usuwanie włosków?

Depilacja laserowa – co to jest?

Depilacja określana jako laserowa jest metodą usuwania owłosienia na bazie specjalnych urządzeń laserowych. Skoncentrowane światło lasera powoduje wtedy punktowe zniszczenie mieszka włosowego, a tym samym zapobiega ponownemu odrastaniu włosków. Nowoczesne urządzenia laserowe są bardzo bezpieczne dla skóry, dlatego nie powodują oparzeń jak te stosowane wiele lat wcześniej. Co więcej, w użyciu znajdują się także urządzenia, które doskonale radzą sobie nie tylko z ciemnymi włoskami, ale także z tymi o jaśniejszej kolorystyce, które dotychczas były bardzo trudne w usuwaniu.

Laserowe usuwanie włosków na nogach

Wiele kobiet decyduje się na zabieg laserowego usuwania włosków na nogach. To właśnie tam sprawiają one najwięcej problemów – wymagają systematycznego usuwania na dużej powierzchni, dlatego czynność ta zajmuje sporo czasu, zwłaszcza wtedy, gdy trzeba powtarzać ją co kilka dni lub nawet codziennie. Alternatywa to depilacja laserowa, za pomocą której można skutecznie i trwale pozbyć się włosków z różnych obszarów ciała, między innymi z łydek, kolan oraz z ud. Aby uzyskać aksamitną gładkość skóry, konieczne jest wykonanie kilku zabiegów – najczęściej od 3 do 5 w zależności od rodzaju włosków i skóry. Potem raz rocznie lub zgodnie z indywidualnymi potrzebami wykonuje się zabiegi przypominające.

Zalety zabiegu depilacji laserowej nóg:

  • zapewnia wieloletnie efekty
  • skuteczny na różne typy włosków
  • wysoki poziom bezpieczeństwa
  • brak rekonwalescencji po zabiegu
  • pozwala na zaoszczędzenie czasu na usuwaniu włosków

Depilacja laserowa nóg – ile kosztuje?

Osobom zainteresowanym zabiegiem jak depilacja laserowa Zabrze daje możliwość skorzystania z najwyższej jakości obsługi w renomowanych gabinetach – depilacji laserowej, medycyny estetycznej czy kosmetycznych. Ceny wykonania zabiegu zależne są od cennika gabinetu. Najczęściej wykonanie depilacji całych nóg to wydatek wynoszący około 400-600 złotych. Należy przy tym wziąć pod uwagę fakt, że procedura powinna być powtórzona, więc koszt może wynosić od około 1200 do nawet 3000 złotych. Wiele gabinetów świadczących usługi depilacji laserowej proponuje swoim klientom wykupienie specjalnych pakietów, aby zrealizować serię zabiegów w jeszcze niższej cenie.