Znaczenie i zastosowanie koł oraz przekładni zębatych

koła zębate

Zastosowanie kół zębatych jest niezwykle szerokie. Współcześnie, są one nieodłącznym elementem, szczególnie jeśli chodzi o konstrukcję takich maszyn jak kombajny czy ciągniki. Koła zębate jak również przekładnie, znajdują jednak zastosowanie także w innych gałęziach przemysłu. Jedną z nich, jest przemysł wydobywczy. Nasza firma współpracuje ze wszystkimi wymienionymi markami nie tylko w zakresie sprzedaży konkretnych modeli przekładni, ale też w zakresie ich rekonstrukcji jak również naprawy.
Koła i przekładnie zębate oferuje firma Glimag

Znaczenie przekładni w przemyśle wydobywczym

Podstawą, jeśli chodzi o funkcjonowanie przemysłu wydobywczego, jest praca ze sprzętem, który umożliwia wydobywanie takich surowców, jak np. Węgiel. Jednymi z najbardziej podstawowych elementów konstrukcyjnych takich maszyn, są właśnie przekładnie. To one zapewniają prawidłowe funkcjonowanie maszyn oraz bezpieczeństwo pracy. Wiele firm z branży wydobywczej należy do grona naszych stałych klientów. Wiemy, jak ważna jest jakość oferowanych przez nas produktów, dlatego też każdy z nich, który znajduje się w naszej ofercie, posiada nie tylko niezbędne certyfikaty jakości, ale też gwarancję producenta.

Remonty, naprawy, rekonstrukcja przekładni 

Firma Glimag zajmuje się nie tylko sprzedażą różnego rodzaju przekładni czy suwnic. W naszej ofercie, znajduje się także świadczenie usług w zakresie rekonstrukcji i naprawy przekładni. Zużyte lub też po prostu uszkodzone przekładnie, nie tylko uniemożliwiają prawidłowe wykonywanie pracy, ale stanowią też poważne zagrożenie dla osób, które tego rodzaju maszyny obsługują. Nasi specjaliści dokonują odpowiednich pomiarów przekładni na podstawie których są oni w stanie zrekonstruować zużytą lub uszkodzoną przekładnię.